Wyznaczniki, jak pisać prace licencjackie

Każda uczelnia ma inną wizję, jeśli chodzi o  prace licencjackie. Dlatego też te wyznaczniki nie są jednakowe. Jednak niektóre elementy w takich pracach się powielają i powatrzają. W końcu każdy tekst musi zawierać określone parametry. Różnice następują raczej w liczbach dotyczących ilości stron czy też wielkości interlinii.

W pracy licencjackiej, znajdować się mogą podziękowania dla osób, które udostępniły do jej napisania materiały badawcze. Będzie to znak szacunku dla naukowców, którzy wspomogli napisanie takiej pracy. Oczywiście, tego typu kryterium zarezerwowane jest dla prac o charakterze badawczym i doświadczalnym.  

Każda praca licencjacka bez wyjątku, musi zawierać spis treści. Dzięki niemu, osoba, która będzie czytała taka pracę, będzie mogła zapoznać się uprzednio, jakie tematy zostały w niej poruszone. Będzie miała możliwość również pójścia do tematu, który ją interesuje, bez konieczności czytania całej pracy. Szczególnie dla komisji jest to ważne. Będzie można wtedy zadać pytania do konkretnych rozdziałów i mieć w nich swoistego rodzaju rozeznanie.

Warto również w takim tekście umieścić spis skrótów, jakie zostały zastosowane w teście. Dzięki temu, jeśli osoba, która będzie czytała taki tekst, nie będzie wiedziała co dany skrót oznacza, będzie mogła zaglądnąć do specjalnie przygotowanego słowniczka.